Nový podcast ČSOB

Moderátoři na slovo vzatí, zajímavá témata a hosté, které banka spojuje. To je podcast Buďte v obraze. Přejeme příjemný poslech.

Podcast si můžete pustit přímo zde na stránce nebo v těchto aplikacích:

Naši moderátoři

Lenka Vahalová

Lenka Vahalová

Herečka a moderátorka. Už několik let je součástí Českého rozhlasu, pro který pravidelně připravuje pořad Host Lenky Vahalové. Ve volném čase vášnivě cestuje, jezdí na koni nebo hraje na saxofon, ať už v divadle či s kapelou.

Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček

Autor knihy Ekonomie dobra a zla, která byla přeložena do 21 jazyků. Byl ekonomickým poradcem prezidenta Václava Havla a dlouhodobým členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). V současné době přednáší na univerzitách a působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB.

Nejnovější epizody

Foto Ben Cristovao

Nepotřebuje Slavíky ani jiná křídla, za něj totiž mluví čísla

Host: všestranný Ben Cristovao – zpěvák, herec a sportovec

Bomby, Tělo, Stop, ASIO, IronBen, to je jen pár známých písní hudebníka vyprodávajícího české kluby a reprezentanta ČR na Eurovision Song Contest 2021. Zároveň slibný herec, propagátor rostlinného stravovaní a sportovec, který sklízí úspěchy v brazilském bojovém umění jiu jitsu. To všechno je Ben, jehož koncerty jsou plné energie a jehož YouTube klipy čítají miliony zhlédnutí. Pojďte spolu s námi nahlédnout do jeho nevšedního světa.

Foto Michaela Lhotkova

Jak pomáháme start-upům měnit Česko i svět k lepšímu?

Host: Michaela Lhotková, šéfka inovací ČSOB

Michaela nám představí Start It @ČSOB, akcelerátor, který propojuje start-upy s korporátním světem. Jak jim v něm konkrétně pomáháme? Zdarma od nás mají workshopy, konzultace i mentora. Aktuálně takto pomáháme celkem 10 projektům. Dále se třeba dozvíte, proč se těšit na veřejný online Demo den, na jaké překážky start-upy za časů korony narážejí a mnoho dalšího!

Foto Michal Kúkola

Spartan Race? Útěk pro lidi nejen z kanceláře

Host: Michal Kúkola, ředitel českého Spartan Race

Spartan Race, jeden z vůbec nejpopulárnějších závodů překážkového běhání. Jeho český ředitel nám přiblíží, proč se závod často přirovnává k vojně a proč je pro některé lidi životním stylem. Dále nám objasní, čím závod své účastníky připravuje na neznámé. A co vy, troufnete si někdy svou fyzičku na Spartan Race otestovat?

Foto Milan Hrazánek a David Vinš

Že si trenéři dětí zaslouží docenit? Rozhodně!

Host: Milan Hrazánek – spoluzakladatel Díky, trenére & David Vinš – vítěz titulu Trenér mládeže 2019

Trenér mládeže musí být hlavně kamarád. Proč tomu tak je? A co platí na děti, tedy kromě odměn? To se dozvíte od vítěze titulu Trenér mládeže 2019 a spoluzakladatele iniciativy Díky trenére. Iniciativy, která oceňuje ty trenéry, kteří ke sportu vedou děti a učí je smyslu pro povinnost a fair play. Protože tak z nich vychovávají dobré sportovce i dobré lidi. Vítěze letošního ročníku oznámí v lednu na Dni trenérů mládeže.

Denisa Parkosová

Méně administrativy, spokojenější klient. A to i díky robotům

Host: Denisa Parkosová, výkonná manažerka Zpracování operací a nákupu

V ČSOB zaměstnáváme téměř sto padesát robotů, kteří nám pomáhají s opakující se prací, jako třeba se zodpovídáním stovek obdobných otázek každý den. I díky tomu si pak dokážeme najít víc času na naše klienty. A nejde o roboty, kteří by seděli v kanceláři – naši virtuální zaměstnanci pracují na farmě. Robotí. O tajích automatizace a o tom, že není IPA jako IPA, nám poví Denisa Parkosová.

Pavel Podruh

Jeden den na stavbě a druhý u japonského císaře

Host: Pavel Podruh vymyslel Český soběstačný dům a stal se jedním z nejznámějších neznámých českých velikánů; dnes hostem Tomáše Sedláčka

Dům, který nic nepotřebuje - ten si Pavel nejen vymyslel vlastní hlavou, ale i staví vlastníma rukama. Než se ale přiřadil k světově špičce, musel se zbavit otěží, které spoutávají nejednoho z nás. O své originální cestě po smyslu a naplnění, o tom jak změna dýchání obrátila jeho život a o tom, jak utéct protokolu u audience japonského císaře nám bude povídat svěží mladý člověk s humorem i hloubkou.

Martha Issová

S lehkostí o hlubokých tématech

Host: Martha Issová, známá česká filmová a televizní herečka, herečka Dejvického divadla

Ve víru virů s lehkostí debatovali o hlubokých tématech Martha Issová s Tomášem Sedláčkem, naším ekonomem. Martha nás nechá nahlédnout i do svého profesního zákulisí a přiblíží nám, proč divadlo vnímá jako jakýsi dialog mezi jevištěm a hledištěm. A objasní nám i proč pro ni byla jarní vlna koronaviru pozitivní zprávou o stavu českého národa a proč díky ní prožila krásné rodinné chvíle s manželem a svými dětmi.

Mgr. Vlasta Svitáková

Proč brát seniory jako celek, když je pro každého z nich důležité něco jiného, objasní koordinátorka seniorského projektu

Host: Mgr. Vlasta Svitáková, koordinátorka projektu Neztratit se ve stáří

Projekt Neztratit se ve stáří má za úkol pomoci starším lidem v jakékoli životní situaci. S čím se přitom setká člověk v jeho vedení? A jak to bude s naší populací v budoucnu? Nejen to nám poví Vlasta Svitáková: „Populace stárne a čekají nás strukturální změny. Je potřeba se na toto období připravit nejen materiálně, ale hlavně mentálně.“

Richard Podpiera

V ČSOB myslíme zeleně a chceme v tom ještě víc podporovat klienty i zaměstnance

Host: Richard Podpiera, zodpovědný za design retailových produktů ČSOB

Ekologie je velké téma poslední doby. Jak ji vnímá a přistupuje k ní společnost jako ČSOB? A co například plánuje do budoucna? Nejen to si povíme s ředitelem Richardem Podpierou: „Zelený přístup je součástí naší DNA už dlouho. Pořád jsou ale oblasti, kde chceme být k planetě, přírodě a společnosti ještě šetrnější. Je to sice běh na dlouhou trať, ale není na co čekat.“

David Borges

Před dluhy hlavu do písku nestrkejte! Samy totiž nevyšumí

Host: David Borges, analytik organizace Člověk v tísni

Jak jsme na tom my, Češi, s dluhy? Čeká nás po COVIDu vlna nesplacených úvěrů? A víte, s jakou mapou je prakticky totožná mapa exekucí? Možná vás to překvapí. Nejen to probereme s Davidem Borgesem z Člověka v tísni. Z organizace, se kterou jsme začali spolupracovat již v roce 2013, a kterou podporujeme v oblasti dluhového poradenství.

Tomáš Sedláček

O labutích, lásce, sanitkách a racionalitě s ekonomem ČSOB

Host: Tomáš Sedláček, filozofující ekonom, vysokoškolský pedagog, autor knihy Ekonomie dobra a zla, makroekonomický stratég ČSOB a nově občasný moderátor podcastů Buďte v obraze

Proč podle Tomáše čistě racionální rozhodnutí neexistují a také proč si myslí, že Češi jsou bohémové, kteří rádi hrají roli mezi Husem a Švejkem.

Martin Vašek

S Drobnými může investovat opravdu každý, říká Martin Vašek

Host: Martin Vašek, výkonný ředitel zodpovědný za investiční produkty ČSOB a zároveň generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti

Starší a střední generace jsou k investicím zejména po zkušenostech z 90. let dost zdrženlivé. Mladší generace si zase myslí, že k nim potřebují spoustu peněz. Jak to tedy je? To nám poví odborník na investiční služby, Martin Vašek: „Chtěli jsme lidem dát službu, se kterou můžou zhodnotit své peníze bezbolestně a už od korunových částek. Investovat dnes může opravdu každý.“

Erik Knopp

Každý druhý týden jsem to chtěl zabalit, říká režisér úspěšného dokumentu

Host: Erik Knopp, režisér, dokumentarista

Na premiéru do Lucerny kvůli koronaviru nikdo nepřišel, o online-premiéru filmového dokumentu Na krev byl ale enormní zájem. Podle režiséra Erika Knoppa se snímek o osudech osmi generací loutkářského rodu Kopeckých rodil v bolestech: „Šel jsem do toho bez přípravy a natáčení mi vzalo hodně sil. Nakonec jsem se ale nechal plně ovládnout energií příběhu.“

Josef Šedivý

V rozvoji digitálních služeb hraje důvěra a bezpečnost klíčovou roli

Host: Josef Šedivý, odpovědný za digitální služby ČSOB

Opravdová digitální doba už pomalu klepe na dveře. Moderní technologie umožňují všem věkovým skupinám žít digitálně a změny v mobilním a elektronickém bankovnictví jsou toho dobrým příkladem. Banky nezapomínají ani na bezpečnost, ale zdaleka ne všichni klienti si uvědomují, že tím nejcennějším v online světě jsou citlivé údaje a soukromí, které si musíme pečlivě střežit.

Kateřina Lišková

Rozvody a psychické problémy: Linka bezpečí měla v karanténě napilno

Host: Kateřina Lišková, vedoucí Linky bezpečí

Žádostí o radu a pomoc na Lince bezpečí je tolik, že na ně kapacita zdaleka nestačí. Jen na chatu se během koronavirové karantény počet dotazů zvýšil o 200 %. „Nejčastějším podnětem, který řešíme, jsou psychické potíže dětí. Dospělé pak trápí hlavně problémy spojené s výchovou nebo rozvodem,“ říká v našem podcastu Kateřina Lišková, vedoucí odborných služeb Linky bezpečí.

Michaela Lhotková

Revoluce jménem Kate: S bankou si budeme povídat jako s kamarádem

Host: Michaela Lhotková, šéfka inovací ČSOB

Blíží se doba, kdy každý z nás bude mít v mobilu osobního bankéře. Tedy spíš bankéřku. Seznamte se s Kate, digitální asistentkou, která si na vás udělá čas klidně i ve dvě ráno a vždy vám nabídne řešení přímo na míru. Kde se Kate vzala, co všechno bude umět a kdy se na ni můžeme těšit, nám prozradila šéfka inovací ČSOB Michaela Lhotková.

Major Václav Písecký

Pro děti může být chatování s predátorem i hra, vysvětluje kriminalista

Host: Major Václav Písecký, vedoucí oddělení informační kriminality z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy

Došlápnout si na sexuální predátory, jejichž praktiky odhaloval např. nedávný film V síti. I to je náplní práce majora Václava Píseckého. Není to vůbec snadný úkol. „Pro děti může být komunikace s predátory i hra, ale taky způsob, jak získat intimní zkušenosti,“ vysvětluje odborník na počítačovou kriminalitu v novém dílu našeho podcastu.

Jiří Martinka

Protože golf je skvělá hra

Host: Jiří Martinka, prezident Golf Clubu Hostivař

Jaké jsou výhody golfu oproti jiným sportům? A jak na něj dolehla korona-krize? Dozvíte se nejen to, ale i jak vzniklo Golfové hřiště v Hostivaři a co se na něm děje nyní. Kromě toho vám náš host představí tzv. hickory golf, který u nás v ČR založil, nabídne tipy golfovým začátečníkům, a navíc prozradí, na kterém hřišti on sám nejraději hraje. Přejeme příjemný poslech!

Foto Luboš Krapka

Výchovou vodicích psů to zdaleka nekončí

Host: Luboš Krapka, ředitel Nadačního fondu Mathilda

Kdo by neznal nadační fond Mathilda, který pomáhá nevidomým a slabozrakým. Jeho ředitel nám přiblíží, jak nadační fond vznikl, co je jeho posláním, jaké 3 skupiny lidí propojuje a proč se v něm kromě výchovy psích společníků zabývají také benefičními aktivitami. Hrdým partnerem Mathildy jsme mimochodem již od roku 2011.

Foto Jan Sadil

Trh bydlení: krize, udržitelnost a co řeší naši klienti

Host: Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail a komunikaci

Jak korona-krize poznamenala trh bydlení a hypotéky? A využívali klienti hodně odklad splátek? To objasní Jan Sadil, člen představenstva ČSOB. Dále se s ním podíváme na to, jaký je aktuální zájem o hypotéky a jak se změnily preference zájemců o vlastní bydlení. A jelikož je ekologie součástí naší firemní DNA, povypráví mj. také o našich eko-budovách, recyklovatelných kartách a dalších „zelených“ produktech.

Foto Přemysl Rabas

Nejen o tom, jak se daří nosorožcům v Africe

Host: Přemysl Rabas, ředitel safari parku ve Dvoře Králové

Čím se safari park odlišuje od zoologické zahrady, vám představí přímo ředitel jednoho z nich. Navíc vás nechá nahlédnout do toho, co se u nich chystá v blízké budoucnosti a také se ohlédne do minulosti a povypráví o tom, jak se daří pětici nosorožců ve Rwandě rok po převozu od nich ze Dvora Králové.

Foto Martin Vašek

Jak a proč investovat? Rozhovor s Martinem Vaškem o možnostech ve světě investic

Host: Martin Vašek, výkonný ředitel zodpovědný za investiční produkty ČSOB a zároveň generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti

Investovat dnes může každý a nepotřebuje k tomu horentní sumy. Jak tedy zhodnotit peníze, aby nezůstávaly ležet na účtu na pospas inflaci? A jaké možnosti nabízí akciový trh a trh dluhopisů? Nejen to nám poví Martin Vašek, který je světě investic jako doma.

Uvedené informace jsou pouhým sdělením a není je možné chápat jako investiční nabídku.

Foto Štěpán Kubišta

Kultura v létě bude! Povídání o životě artistů a tipy, kam vyrazit

Host: Štěpán Kubišta, ředitel prostoru Jatka78

Jak koronakrize ovlivnila divadelní prostor Jatka78? A na co se mohou diváci těšit po plánované rekonstrukci? Ředitel Štěpán se zároveň podělí o tipy, kam letos za kulturou vyrazit a zavzpomíná, jak se na Jatka vlastně dostal.

Foto Jakub Švrček

To musíte zažít! Pozvánka do science center pro děti malé i velké

Host: Jakub Švrček, ředitel Světa Techniky Ostrava

Science centra jsou místem, kde určitě nemusíte odkládat tatínky do wi-fi koutku. Proč si jejich návštěvu užije celá rodina? Čím se liší od muzea? A jaké exponáty lákají návštěvníky nejvíce? Lenka Vahalová zpovídala ředitele jednoho z nich.

Foto Martin Myšička

S Martinem Myšičkou nejen o Dejvickém divadle

Host: Martin Myšička, herec a umělecký ředitel Dejvického divadla

Jak se Dejvické divadlo popralo s problémy způsobené koronavirem a jakým směrem se bude ubírat v budoucnu? Také se dozvíte, jaký seriál Martin natáčí nebo co má společného Myšička a včely.