Nový podcast ČSOB

Moderátoři na slovo vzatí, zajímavá témata a hosté, které banka spojuje. To je podcast Buďte v obraze. Přejeme příjemný poslech.

Podcast si můžete pustit přímo zde na stránce nebo v těchto aplikacích:

Naši moderátoři

Lenka Vahalová

Lenka Vahalová

Herečka a moderátorka. Už několik let je součástí Českého rozhlasu, pro který pravidelně připravuje pořad Host Lenky Vahalové. Ve volném čase vášnivě cestuje, jezdí na koni nebo hraje na saxofon, ať už v divadle či s kapelou.

Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček

Autor knihy Ekonomie dobra a zla, která byla přeložena do 21 jazyků. Byl ekonomickým poradcem prezidenta Václava Havla a dlouhodobým členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). V současné době přednáší na univerzitách a působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB.

Nejnovější epizody

Kateřina Lišková

Rozvody a psychické problémy: Linka bezpečí měla v karanténě napilno

Host: Kateřina Lišková, vedoucí Linky bezpečí

Žádostí o radu a pomoc na Lince bezpečí je tolik, že na ně kapacita zdaleka nestačí. Jen na chatu se během koronavirové karantény počet dotazů zvýšil o 200 %. „Nejčastějším podnětem, který řešíme, jsou psychické potíže dětí. Dospělé pak trápí hlavně problémy spojené s výchovou nebo rozvodem,“ říká v našem podcastu Kateřina Lišková, vedoucí odborných služeb Linky bezpečí.

Michaela Lhotková

Revoluce jménem Kate: S bankou si budeme povídat jako s kamarádem

Host: Michaela Lhotková, šéfka inovací ČSOB

Blíží se doba, kdy každý z nás bude mít v mobilu osobního bankéře. Tedy spíš bankéřku. Seznamte se s Kate, digitální asistentkou, která si na vás udělá čas klidně i ve dvě ráno a vždy vám nabídne řešení přímo na míru. Kde se Kate vzala, co všechno bude umět a kdy se na ni můžeme těšit, nám prozradila šéfka inovací ČSOB Michaela Lhotková.

Major Václav Písecký

Pro děti může být chatování s predátorem i hra, vysvětluje kriminalista

Host: Major Václav Písecký, vedoucí oddělení informační kriminality z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy

Došlápnout si na sexuální predátory, jejichž praktiky odhaloval např. nedávný film V síti. I to je náplní práce majora Václava Píseckého. Není to vůbec snadný úkol. „Pro děti může být komunikace s predátory i hra, ale taky způsob, jak získat intimní zkušenosti,“ vysvětluje odborník na počítačovou kriminalitu v novém dílu našeho podcastu.

Jiří Martinka

Protože golf je skvělá hra

Host: Jiří Martinka, prezident Golf Clubu Hostivař

Jaké jsou výhody golfu oproti jiným sportům? A jak na něj dolehla korona-krize? Dozvíte se nejen to, ale i jak vzniklo Golfové hřiště v Hostivaři a co se na něm děje nyní. Kromě toho vám náš host představí tzv. hickory golf, který u nás v ČR založil, nabídne tipy golfovým začátečníkům, a navíc prozradí, na kterém hřišti on sám nejraději hraje. Přejeme příjemný poslech!

Foto Luboš Krapka

Výchovou vodicích psů to zdaleka nekončí

Host: Luboš Krapka, ředitel Nadačního fondu Mathilda

Kdo by neznal nadační fond Mathilda, který pomáhá nevidomým a slabozrakým. Jeho ředitel nám přiblíží, jak nadační fond vznikl, co je jeho posláním, jaké 3 skupiny lidí propojuje a proč se v něm kromě výchovy psích společníků zabývají také benefičními aktivitami. Hrdým partnerem Mathildy jsme mimochodem již od roku 2011.

Foto Jan Sadil

Trh bydlení: krize, udržitelnost a co řeší naši klienti

Host: Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail a komunikaci

Jak korona-krize poznamenala trh bydlení a hypotéky? A využívali klienti hodně odklad splátek? To objasní Jan Sadil, člen představenstva ČSOB. Dále se s ním podíváme na to, jaký je aktuální zájem o hypotéky a jak se změnily preference zájemců o vlastní bydlení. A jelikož je ekologie součástí naší firemní DNA, povypráví mj. také o našich eko-budovách, recyklovatelných kartách a dalších „zelených“ produktech.

Foto Přemysl Rabas

Nejen o tom, jak se daří nosorožcům v Africe

Host: Přemysl Rabas, ředitel safari parku ve Dvoře Králové

Čím se safari park odlišuje od zoologické zahrady, vám představí přímo ředitel jednoho z nich. Navíc vás nechá nahlédnout do toho, co se u nich chystá v blízké budoucnosti a také se ohlédne do minulosti a povypráví o tom, jak se daří pětici nosorožců ve Rwandě rok po převozu od nich ze Dvora Králové.

Foto Martin Vašek

Jak a proč investovat? Rozhovor s Martinem Vaškem o možnostech ve světě investic

Host: Martin Vašek, výkonný ředitel zodpovědný za investiční produkty ČSOB a zároveň generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti

Investovat dnes může každý a nepotřebuje k tomu horentní sumy. Jak tedy zhodnotit peníze, aby nezůstávaly ležet na účtu na pospas inflaci? A jaké možnosti nabízí akciový trh a trh dluhopisů? Nejen to nám poví Martin Vašek, který je světě investic jako doma.

Uvedené informace jsou pouhým sdělením a není je možné chápat jako investiční nabídku.

Foto Štěpán Kubišta

Kultura v létě bude! Povídání o životě artistů a tipy, kam vyrazit

Host: Štěpán Kubišta, ředitel prostoru Jatka78

Jak koronakrize ovlivnila divadelní prostor Jatka78? A na co se mohou diváci těšit po plánované rekonstrukci? Ředitel Štěpán se zároveň podělí o tipy, kam letos za kulturou vyrazit a zavzpomíná, jak se na Jatka vlastně dostal.

Foto Jakub Švrček

To musíte zažít! Pozvánka do science center pro děti malé i velké

Host: Jakub Švrček, ředitel Světa Techniky Ostrava

Science centra jsou místem, kde určitě nemusíte odkládat tatínky do wi-fi koutku. Proč si jejich návštěvu užije celá rodina? Čím se liší od muzea? A jaké exponáty lákají návštěvníky nejvíce? Lenka Vahalová zpovídala ředitele jednoho z nich.

Foto Martin Myšička

S Martinem Myšičkou nejen o Dejvickém divadle

Host: Martin Myšička, herec a umělecký ředitel Dejvického divadla

Jak se Dejvické divadlo popralo s problémy způsobené koronavirem a jakým směrem se bude ubírat v budoucnu? Také se dozvíte, jaký seriál Martin natáčí nebo co má společného Myšička a včely.