Podcast ČSOB

Moderátoři na slovo vzatí, zajímavá témata a hosté, které banka spojuje. To je podcast Buďte v obraze s ČSOB. Přejeme příjemný poslech.

Máte zpětnou vazbu nebo tipy na hosty? Kontaktujte prosím Michaelu Krebsovou (mkrebsova@csob.cz), která má podcast na starosti.

Podcast si můžete pustit přímo zde na stránce nebo v těchto aplikacích:

Naši moderátoři

Lenka Vahalová

Lenka Vahalová

Herečka a moderátorka. Už několik let je součástí Českého rozhlasu, pro který pravidelně připravuje pořad Host Lenky Vahalové. Ve volném čase vášnivě cestuje, jezdí na koni nebo hraje na saxofon, ať už v divadle či s kapelou.

Patrik Madle

Patrik Madle

Patrik je tiskovým mluvčím skupiny ČSOB. Zaměřuje se komunikaci s novináři, dělá rozhovory a často také moderuje. Ve volném čase píše knihy a věnuje se sportovním aktivitám. Je nadšeným digitálním minimalistou.

Michaela Bauer

Michaela Bauer

Michaela je členka představenstva ČSOB zodpovědná za technologie, inovace a operations. Má na starosti urychlení digitální transformace skupiny v České republice, konkrétně vývoj a implementaci virtuální asistentky Kate, digitální aplikace, využití dat a implementaci nové strategie.

Nejnovější epizody

Richard Kotrlík

Odložené platby Skip Pay představují novou generaci placení

Host: Richard Kotrlík, CEO Skip Pay

Skip Pay je jedním z nejrozšířenějších poskytovatelů odložených plateb v Česku. V současnosti je s ním možné nakupovat ve více než 13 000 českých e-shopech nebo online službách. Co nabízí Skip Pay kromě odložených plateb a proč tuto službu používat? Nejen to nám prozradil CEO Skip Pay Richard Kotrlík v další epizodě našeho podcastu.

Nicole Krajčovičová

Jak na investice

Host: Nicole Krajčovičová, generální ředitelka ČSOB Asset Management

Doporučuji začít investovat v podstatě s jakoukoliv částkou, ale dělejte to dlouhodobě a pravidelně. A také nehledejte ideální okamžik a jednoduše začněte,“ radí Nicole Krajčovičová v novém díle podcastu Buďte v obraze s ČSOB. Češi jsou podle ní spíš konzervativními investory. Obávají se hlavně podvodu a kolísání na trzích. Jak využít propady akcií? Co znamená investorské těhotenství a proč je nebezpečné? A jak vůbec s investováním začít? Poslouchejte naši novou epizodu.

Ján Lučan

Pochlubte se svým projektem v soutěži Zelená obec roku a získejte statisíce

Host: Ján Lučan, člen představenstva ČSOB
Moderátor: Jaroslav Mašek, šéfredaktor Hospodářských novin

Do 9. května se mohou zástupci měst a vesnic hlásit do nové soutěže Zelená obec roku. „Pro obce to může být zviditelnění a ocenění jejich dobré práce. Vítězové k tomu dostanou i finanční odměnu a možnost inspirovat ostatní,“ říká Ján Lučan, člen představenstva ČSOB, která je organizátorem soutěže. V podcastu o ní hovoří s Jaroslavem Maškem, šéfredaktorem Hospodářských novin, které událost spoluorganizují a jsou jejím hlavním mediálním partnerem. Více informací o soutěži najdete na: www.zelenaobecroku.cz.

Michal Hrubý

Plním si sny o setkávání s herci

Host: Michal Hrubý, zakladatel a producent divadla Studio DVA

„Chtěl jsem být s lidmi, co mám rád,“ vzpomíná na založení Studia DVA v září 2002 jeho producent Michal Hrubý, a právě tím se řídí, když hledá nový titul. Jak přesně? Poslechněte si detaily v podcastu Buďte v obraze s ČSOB. Jak vůbec stíhá vše kolem 2 stálých scén a 4 letních? Co ho na jeho práci nejvíc baví? A v čem je divadlo s hvězdami jako Patrik Hartl, Eva Holubová, Bob Klepl nebo Iva Janžurová jedinečné?

TEDxNárodní

Pohled do zákulisí TEDxNárodní: Kam kráčí naše civilizace

Host: Matěj Prokop a Vladimír Dolejš, organizátoři TEDxNárodní

Vrcholí přípravy na TEDxNárodní, krátké přednášky na světové úrovni. Letošní ročník se zaměří na změny klimatu, budoucnost alternativních zdrojů energie ale třeba i médií. Jak moc náročné je připravit tento extrémně populární formát konference? Co všechno předchází tomu, než vyleze spíkr na pódium v budově ČSOB? Více se dozvíte v našem podcastu.

Jana Ševčíková

Vzděláváme děti; je velmi důležité, aby měly respekt k naší planetě

Host: Jana Ševčíková, členka představenstva ČSOB Factoring a v projektu Finanční a digitální vzdělávání ČSOB pro školy má na starosti ESG témata

New York, byznys, udržitelnost a výuka na školách. To jsou všechno lásky Jany Ševčíkové. V tomto díle s moderátorkou Lenkou Vahalovou rozebírá, jak původně do Ameriky nechtěla a jak jí fascinují americké šekové knížky. V čem vidí jejich výhodu? A co pro ni znamená udržitelnost a jak o ní debatuje se školáky? V čem Janě pomáhají při výuce komiksové postavičky? Poslouchejte.

Martin Vašek

Hypotéka a Stavebko. Dva pilíře, o které se můžete opřít na cestě k úspornému bydlení

Host: Martin Vašek, generální ředitel Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny

Trh s bydlením nečeká lehký rok. Významně však stoupá zájem o úvěry na udržitelné bydlení, které ČSOB podporuje. Martin Vašek nám v této epizodě prozradí, jak na svět bydlení nahlíží on, co jsme udělali s Hypoteční zónou či jaké novinky chystáme. Dozvíte se také, jaké všechny možnosti financování u nás máte, když chcete, aby vaše bydlení bylo úsporné a energeticky méně náročné.

Aleš Blažek

Moje přání je, aby si díky ČSOB lidé plnili své sny

Host: Aleš Blažek, generální ředitel ČSOB

V našem podcastu jsme přivítali generálního ředitele ČSOB Aleše Blažka. Ohlédl se s námi za rokem plným změn a představil nám vize do roku 2023. Co jsou pro něj priority tohoto roku? Jedná se o naši virtuální hlasovou asistentku Kate, SMART nebo úplně něco jiného? Dozvíte se také, jaký byl pro Aleše návrat z Irska nebo jak trávil vánoční svátky.

Martin Kupka, Dominik Rusinko a Jan Bureš

Rok plný změn je za námi. Co přijde dál?

Hosté: Martin Kupka (hlavní ekonom ČSOB), Dominik Rusinko (makroekonomický analytik ČSOB), Jan Bureš (hlavní ekonom Patria Finance)

Končící rok 2022 byl plný velkých ekonomických události, které ovlivnily světovou a samozřejmě i českou ekonomiku. Na Ukrajině probíhá válečný konflikt, zažíváme energetickou krizi a inflace se příliš nesnižuje, naopak ceny rostou. Jaké budou ekonomické vyhlídky na rok 2023 očima našich expertů? Ptal se za vás Patrik Madle.

Vladimír Vojtíšek

Beyond banking je pro budoucnost (banky) klíčový

Host: Vladimír Vojtíšek, ředitel pro oblast Daily banking v ČSOB.

Znáte Beyond banking? Jedná se o služby, které vám zjednoduší život. ČSOB se podílí na celé řadě takových služeb souvisejících například s cestováním, realitami, nakupováním či digitální identitou. Víte, proč je Beyond banking důležitý i pro váš byznys a společnost? A co od něj Češi očekávají? Nejen o těchto tématech mluvil s Lenkou Vahalovou Vladimír Vojtíšek.

Alice Nellis

Život je krásný. Byť třeba ne na první pohled

Host: Alice Nellis, scenáristka a filmová i divadelní režisérka

Právě natáčí dokument se Semjonem Byčkovem, šéfdirigentem a hudebním ředitelem České filharmonie. Je známou scénáristkou a režisérkou. Jaké další tváře má Alice Nellis? Co ji bavilo na filmu Buko, kde si zahrála i naše virtuální hlasová asistentka KATE? Zaposlouchejte se do aktuálního dílu.

Zuzana Pidrmanová

Podvodníci se stěhují do mobilů a počítačů. Nový trend pohledem Policie ČR

Host: Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR

Poslechněte si, jak vnímá Zuzana Pidrmanová problematiku stále sílících kyberútoků na českou populaci. Před takzvanými Volači a Klikači se neschová prakticky nikdo. Snaží se okrást v podstatě každého, kdo má účet a platební kartu. Útočí mobilem či přes počítač a nejčastěji před Vánoci. Zjistíte, co udělat proto, aby vás nenapálili. Dozvíte se i jakým dalším oblastem se musí policie aktuálně v oblasti prevence věnovat a co taková práce vůbec obnáší.

Tomáš Stegura

Být v lese a v bance zároveň? Jde to!

Host: Tomáš Stegura, výkonný ředitel útvaru Digital v ČSOB

Co všechno půjde v budoucnu zařídit v bance přes mobil? S čím vším se budou moci klienti obracet na virtuální asistentku KATE? Zmizí úplně peníze? I to jsou otázky, na které Lence Vahalové odpovídá Tomáš Stegura. A probereme s ním, i jak nenaletět podvodníkům.

Richard Podpiera

Jak mladí používají banku a co od ní očekávají?

Host: Richard Podpiera, v ČSOB zodpovědný za design retailových produktů

Doba je turbulentní, vzrostly ceny energií, nájmů, nemovitostí… Peníze jsou „drahé“, možnosti financování se zmenšily. V aktuální epizodě se dozvíte, kdy by měli mladí lidé začít šetřit na vlastní bydlení. A chtějí ho vůbec?

Uslyšíte, jak nás jako banku vidí generace „Z“, ale i to jaké novinky pro mladé aktuálně připravujeme.

Alena Křížová

Moje cesta skupinou ČSOB i mimo ni

Host: Alena Křížová, ředitelka útvaru Financování a podnikatelé v ČSOB

Jaké to je vystoupit z komfortní zóny a stát se na měsíc poutníkem? Co motivovalo Alenu Křížovou ujít stovky kilometrů do Santiaga de Compostela? A chtěla by si to zopakovat? Poslouchejte náš podcast a dozvíte se, i jaké to je neustále v práci začínat od znova, i když 25 let pracujete pro stejnou firmu.

Denisa Škantová

10 milionů zpracovaných případů díky robotizaci

Host: Denisa Škantová, ředitelka IT v ČSOB

Kdy budou u nás v bance pracovat jen roboti? Co všechno je ajťáci zatím naučili? A jak moc se zvyšují nároky na bankovnictví na dálku v posledních letech? Poslechněte si aktuální díl podcastu s Denisou Škantovou.

Blanka Beranová

Energetická krize urychlí rozvoj udržitelnosti

Host: Blanka Beranová, v ČSOB zodpovědná za oblast udržitelnosti

Jak snížit ve firmě náklady za energie a pomoci přírodě? V tom vám poradí Blanka Beranová, která má u nás v ČSOB na starosti udržitelnost. Proč se ČSOB teď zaměřuje na úsporu spotřeby i v pronajatých budovách? Poslouchejte nový díl našeho podcastu a dozvíte se víc!

Petr Vosála

Jak nenaletět kyberzločincům?

Host: Petr Vosála, manažer pro kybernetickou bezpečnost skupiny ČSOB

Přibývá podvodů přes online bazary. Kyberzločinci si hrají na zájemce o použitou věc a pak se snaží vytáhnout z lidí údaje o platební kartě a z ní získat peníze. Jak to přesně funguje? A jaké další metody hackeři používají? A jak moc jsou organizovaní? A jak se proti Volačům a Klikačům efektivně bránit? Téma pro experta Petra Vosálu.

Marek Cach

Jak přistupuje k udržitelnosti ČSOB Pojišťovna? S nadšením, ale i racionálně

Host: Marek Cach, člen představenstva ČSOB Pojišťovny odpovědný za divizi životního a neživotního pojištění

Poslechněte si, jak vnímá Marek Cach roli pojišťovnictví v udržitelném světě. Dozvíte se, že i pojistka umí odměnit ty, kteří myslí při stavbě svého domu na přírodu a proč jsou z pohledu pojištění elektromobily stále velkou neznámou. Zjistíte, že i pojišťovna se umí výrazně zapojit do obnovy našich lesů a proč má na střeše své centrály v Pardubicích včelí úly.

Zuzana Ceralová Petrofová

Zastavili jsme export do Ruska i na Ukrajinu a přišli tak o 35 milionů korun

Host: Zuzana Ceralová Petrofová, ředitelka firmy Petrof

Pianina a klavíry se skoro 160 letou tradicí dodává rodina Petrofů do celého světa. Oblíbili si je i hvězdy jako třeba Paul McCartney, Ennio Morricone nebo Billie Eilish. Ředitelka firmy Petrof Zuzana Ceralová Petrofová v našem podcastu mluví nejen o výjimečnosti zvuku klavírů a pianin ale i tom, jak byznys ovlivnila pandemie a válka na Ukrajině.

Václav Neužil

Krizi středního věku beru jako inspiraci pro další role

Host: Václav Neužil, divadelní a filmový herec

Jak tráví letošní léto herec Václav Neužil? V našem podcastu prozradil, co je podle něj tajemstvím úspěchu Dejvického divadla nebo jak se cítí po tom, co opustil roli Emila Zátopka. A proč se stydí na začátku zkoušení nové role? Poslechněte si velmi příjemný letní rozhovor a buďte v obraze!

Veronika Brázdilová

„Emoce do byznysu patří"

Host: Veronika Brázdilová, viceprezidentka pro firemní zákazníky společnosti Vodafone

Do světa IT a technologií se dostala náhodou, původně směřovala k dráze choreografky. Hostem podcastu je Veronika Brázdilová, kterou zařadil časopis Forbes ve svém žebříčku mezi nejvlivnější ženy Česka. Jakou roli hrají podle ní v byznyse emoce a jakou data? Jak náročné bylo nastoupit na novou pozici v pandemickém období? A co říká Veronika na ženy v managementu? Poslechněte si aktuální epizodu!

Josef Vajsejtl

„Leasingový trh roste, důležitý pro jeho vývoj bude přechod k nízkouhlíkové ekonomice"

Host: Josef Vajsejtl, generální ředitel ČSOB Leasing

Jak moc se mění svět leasingu? Méně papírování, jednodušší a rychlejší žádost o leasing v kombinaci s péčí a poradenstvím na míru. I to jsou cíle digitalizace v ČSOB Leasing - nejvyhledávanější leasingové společnosti mezi podnikateli. Generální ředitel společnosti Josef Vajsejtl přibližuje, jak se mění potřeby klientů, jak uvažují v době prudkého zdražování i jaké změny může přinést přechod k nízkouhlíkové ekonomice.

Andrea Fousková

„Na svůj věk mám hodně pokročilé znalosti”, říká sama o sobě virtuální asistentka Kate

Host: Andrea Fousková, manažerka pro vývoj Kate; KATE, virtuální asistentka

V současné době snad všechny velké firmy brázdí vody moderních technologií. Vlajkovou lodí inovací v ČSOB je momentálně vývoj umělé inteligence, virtuální asistentky jménem Kate. Čím se Kate liší od ostatních hlasových asistentů na českém finančním trhu? Co už umí a jak se učí? O tom jsme si dnes povídali s Andreou Fouskovou, manažerkou týmu, který Kate vdechuje život. Andrea nám řekla, čím je Kate výjimečná a jak je možné, že rozumí lidské řeči tak dobře, že při rozhovoru s ní si ji zákazníci pletou s živým člověkem.

To ale není všechno! V tomto díle se můžete těšit ještě na jednoho speciálního hosta. Lenka Vahalová si spolu s Andreou pozvala i samotnou Kate! A docela se u toho nasmály. Jste už zvědaví, co vám o sobě sama Kate poví? Poslechněte si dnešní epizodu.

Tomáš Vanický

Jaká je cesta k úspornému bydlení?

Host: Tomáš Vanický, ředitel Centra pasivního domu

Jak snížit náklady za energie a zvýšit doma tepelnou pohodu poradí v aktuální epizodě Tomáš Vanický. Cesta k úspornému bydlení vede podle něj přes pasivní domy. Co to přesně znamená? A jak moc velký zájem o takové domy je v Česku? Zaposlouchejte se a nechte se inspirovat!

ČSOB je partnerem Centra pasivního domu, cílem spolupráce je osvěta zdravého a úsporného bydlení.

Veronika Khek Kubařová

Umělci mají přinášet světlo i v temnějších dobách

Host: Veronika Khek Kubařová, filmová a divadelní herečka

Veronika Khek Kubařová si v aktuální epizodě povídá s Tomášem Sedláčkem. Nejen že k herectví patří slzy i pomáhání společnosti, ale mluví i o tom, jak ji zasáhl konflikt na Ukrajině a jak se s ním vyrovnává. A vzpomíná také na to, jak si jako malá hrála na moderátorku a co rodina říkala na to, když se v 15 letech stěhovala kvůli konzervatoři do Prahy. Jak se Veronice hraje v Dejvickém divadle? Poslechněte si aktuální epizodu.

Zuzana Paulová & Tomáš Paul

Dovolená bez curlingu nás čeká po 4 letech

Hosté: Zuzana Paulová, curlerka & v ČSOB má zodpovědnost za projekt Kate4Employees & Tomáš Paul, curler & ekonom a analytik v České spořitelně

Jak úspěch na olympiádě vnímají curleři Zuzana a Tomáš Paulovi, kteří skončili v Pekingu na 6. místě? Co je překvapilo na olympiádě a kdo z manželů si ve stresových situacích na ledě zpívá? Jak se dá skloubit práce v bance s curlingem a jaké mají další plány? Vše se dozvíte v aktuální epizodě.

Zuzka s námi natáčela už před ZOH, určitě si poslechněte i její díl.

Matěj Misař & Daniel Kvak

Inovační čtvrtek s Míšou Lhotkovou Matěj Misař & Daniel Kvak

Hosté: Matěj Misař & Daniel Kvak, Carebot

Startup Carebot začíná dobývat svět! Začalo to jako nápad, jak pomoci doktorům na počátku pandemie, nyní sklízí jeden úspěch za druhým. Do pořadu Míši Lhotkové přijali pozvání Matěj Misař a Daniel Kvak.

Carebot je inovace, která pomáhá lékařům lépe vidět jako jejich “3. oko”, zvyšuje přesnost diagnózy a šetří spoustu času i peněz. Výsledky nyní budou jeho zakladatelé ověřovat přímo v nemocnicích. Čeká je náročný proces certifikace nejen pro český trh, našlápnuto mají dál do Evropy a USA a plány zatím do roku 2027.

Martin Zelenka

Patří téma LGBT+ na pracoviště?

Host: Martin Zelenka, spoluzakladatel zaměstnanecké LGBT+ skupiny Proud & Data Governance Expert v ČSOB

V ČSOB si zakládáme na tom, aby se všichni zaměstnanci cítili v práci příjemně a nemuseli skrývat kým jsou. Podporujeme narovnávání práv LGBT+ pracovníků a jsme inspirací pro ostatní společnosti ve skupině KBC. U nás mají stejné podmínky jako ostatní včetně např. volna na vlastní svatbu nebo ošetřování člena rodiny, i když český zákon je v tomto ohledu diskriminuje. Za svůj přístup získala ČSOB několik ocenění. Více informací se dozvíte v aktuálním díle!

Jiří Střelický

ČSOB Pojišťovna pečuje o klienty už 30 let

Host: Jiří Střelický, generální ředitel ČSOB Pojišťovny

Pojistit se dá cokoli – ruce, jste-li houslista, kolo, pokud vám na něm záleží. Ale taky třeba i dopady všudypřítomné inflace. Jiří Střelický prozradí, jak se efektivně bránit zvyšujícím se sazbám, na co si dát pozor, když máte třeba hypotéku a jak nejlépe pojistit život. Necelá půlhodinka povídání o tom, že neštěstí nechodí po horách… a je dobré být připraven. Poslechněte si aktuální epizodu!

doc. Ing. Ota Novotný, PhD.

Jak uspět v moderním businessu? Naučte se pracovat s daty!

Host: doc. Ing. Ota Novotný, PhD., prorektor VŠE pro rozvoj a Corporate Relations, zakladatel platformy Data & Business, vedoucí katedry informačních technologií na VŠE a zakladatel xPORT Business Accelerator VŠE

Za datové experty se dnes platí zlatem. Dvojnásob, pokud umí data vyžít pro rozvoj businessu. Jak se data dají využít, ale i zneužít? To vysvětlí Ota Novotný, expert na datovou analýzu. Upozorní, na co si dát pozor na sociálních sítích a řekne více o tom, jak se na základě dat rozhodovat. Ovšem i pro práci s daty je důležité zapojit selský rozum a intuici. Pokud vás data zajímají, nenechte si ujít náš tip na studium datových programů Data & Business VŠE. ČSOB je hlavním partnerem platformy, pomáhá s výukou bakalářských, magisterských i MBA studijních programů, s organizací DS&BI Academy a podílí se na budování české datové komunity.

Martin Vašek

Finance a investování ve světle (ne)očekávaných událostí

Host: Martin Vašek, výkonný ředitel ČSOB pro investiční produkty a zároveň generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti

Zvládnou vaše finance a investice jakoukoli událost? Pandemie covidu, vysoká inflace, dramatické navyšování úrokových sazeb, válečný konflikt – to vše se událo od prvního podcastového rozhovoru s Martinem Vaškem. Pokud jste tehdy naslouchali jeho radám a investovali jste, zjistíte, jaký vliv mělo vše zmíněné nejen na vaše investice. Stále váháte a ještě neinvestujete? Pak právě vám je určen tento podcast, jehož součástí jsou i tipy, pomocí jakých produktů do investičního vlaku naskočit či jak pracovat s rodinným rozpočtem.

MUDr. Lujza Zikmund Galková

Spěte bez nočních můr a vzbouzejte se odpočinutí

Host: MUDr. Lujza Zikmund Galková ze spánkového centra Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

Jak kvalitně spát a probouzet se odpočinutí? S tím posluchačům podcastu Buďte v obraze poradí lékařka Lujza Zikmund Galková. Ve spánkovém centru pomáhá pacientům s nejrůznějšími problémy včetně nespavosti a poruch dýchání. A jaký vliv může mít spánek na zdravý životní styl? V aktuální epizodě se dozvíte třeba i to, jak spaní ovlivňují horory a komu se nejčastěji zdají noční můry.

Martin Hoffer

Hudbu dělám více než 25 let a pořád mě to baví

Host: Martin Hoffer, producent a sound designer, spoluzakladatel skupiny Skyline

Martin je zakladatel známé elektronické kapely Skyline. Kromě hudebních projektů, produkuje hudbu pro film, videohry, multimediální výstavy, video mappingy, reklamy a v neposlední řadě má na starosti zvukovou kvalitu našeho podcastu Buďte v obraze. V nové epizodě promluví o svých začátcích a také o založení první české školy hudební produkce EMA – Electronic Music Academy – Prague. Prozradí vám horkou novinku - Skyline vyměnila zpěvačku a co má tato změna společného s ČSOB.

Pavel Podruh

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Pavlem Podruhem

Host: Pavel Podruh, český podnikatel a zakladatel projektu Český soběstačný dům

Pavel se zabývá koncepcemi budov v různé míře energetické samovýroby a zdrojové soběstačnosti. Další oblastí jeho aktivit je vývoj bateriového úložiště iBatt.energy pro domácnosti bez možnosti vlastní fotovoltaické elektrárny. Za svou práci získal cenu Manažer roku 2017, Cenu OSN za společenskou odpovědnost či European Sustainable Energy Award 2018, v roce 2019 převzal v Japonsku významné mezinárodní ocenění The Outstanding Young Person.

Míša Lhotková je členka představenstva ČSOB zodpovědná za inovace, digitalizaci a data.

Jakub Ditrich

Používat elektrokolo pro dopravu ve městě? Je to nejrychlejší!

Host: Jakub Ditrich, zakladatel a ředitel společnosti ekolo.cz

Obliba elektrokol v Česku roste. Kdysi dostaly nálepku kol pro nesportovce, ale to se podle zakladatele společnosti ekolo.cz Jakuba Ditricha postupně mění. Kolo na baterii považuje spíš za dopravní prostředek než sport. V této podcastové epizodě vypráví i o tom, kolik kilometrů vydrží baterie nabitá a jak moc je Praha vhodná pro dopravu na kole.

Leopold Bareš

Stavba je koncert, kde všichni musí hrát správně

Host: Leopold Bareš, zakladatel firmy Sipral

Kodaňská spalovna se sjezdovkou na střeše a horolezeckou stěnou, pařížská budova Nadace Louis Vuitton nebo třeba obchodní dům Quadrio v Praze. To je jen část z 320 projektů českého dodavatele prosklených fasád s ročním obratem až 1,5 miliardy korun. Jak Leopold Bareš hodnotí 30 let podnikání? Podle čeho vybírá projekty a co ho na nich nejvíc baví? A proč stavbu označuje jako koncert? Poslechněte si aktuální epizodu!

Vanda Horáčková Seidelová

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Vandou Seidelovou

Host: Vanda Horáčková Seidelová, CEO a zakladatelka Twigsee

Míša si do svého pořadu pozvala Vandu Horáčkovou Seidelovou, CEO a zakladatelku Twigsee.

Twigsee je platforma, která zajišťuje komunikaci mezi školkou a rodičem a digitalizuje administrativu předškolních institucí. S tímto projektem Vanda vyhrála Women startup competition 2021 a působí v porotách různých startupových soutěží i jako mentorka pro začínající podnikatele. Twigsee se účastnilo našeho akcelerátoru Start it @ČSOB a v loňském roce získalo 13 milionů korun od investora Jiřího Hlavenky a podnikatele Jana Slámy (Jinej fond).

Michaela Lhotková je členka představenstva ČSOB zodpovědná za inovace, digitalizaci a data.

Zdeněk Kosour

Boříme mýty, že hendikepovaní patří jen k jednoduché práci

Host: Zdeněk Kosour, výkonný ředitel Kolibřík CSR

Sociální podnik Kolibřík CSR pomáhá již devátým rokem začleňovat hendikepované do společnosti a na pracovní trh. Manažerský tým Zdeňka Kosoura jim dodává sebevědomí a i díky tomu si troufnou na stále složitější úkoly. Unikátní spolupráce mezi ČSOB a Kolibříkem aktuálně znamená přes 80 pracovních míst pro hendikepované. Co mají konkrétně na starosti? A jak se daří odstraňovat předsudky při práci se zdravotně postiženými? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte v aktuálním podcastu.

Jan Bureš

Inflace je rozdělující fenomén

Host: Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance

O zdražování, proměně ekonomiky během pandemie ale i o změně postoje k přijetí eura s Janem Burešem. Společně s Tomášem Sedláčkem diskutují o růstu inflace v Česku nebo o odlišných přístupech světových centrálních bank během pandemie. A proč začátek pandemie připomínal válečné rozpočty a období komunismu?

Jan Školník

Tvořivé lidi a odborníky na Broumovsko přitahuje nabídka kvalitního života

Host: Jan Školník, podnikatel a spoluzakladatel Agentury pro rozvoj Broumovska

Kvůli firmě se přestěhoval z metropole do pohraničí a postupně se stal i výraznou tváří regionálního kulturního života. Proč podnikání v Broumově označuje za výzvu? Jak se podařilo původně zdevastovaný klášter přetvořit meditační a kulturní centrum? Poslechněte si naši novou epizodu!

Eva Pavlíková

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Evou Pavlíkovou

Host: Eva Pavlíková, CEO Česko.Digital

Míša si do svého pořadu pozvala Evu Pavlíkovou, CEO Česko.Digital.

Česko.Digital je komunita IT profesionálů, kteří ve svém volném čase pomáhají státu a neziskovým organizacím s digitalizací (mají cca 4 000 dobrovolníků). V době pandemie se zasloužili např. o projekty Covid Portál nebo Učíme online – zaměřený na digitalizaci českého školství. Letos v lednu získali investici 4 miliony korun od globální nadace Avastu.

Michaela Lhotková je členka představenstva ČSOB zodpovědná za inovace, digitalizaci a data.

Zuzana Paulovics

Úmrtnost startupů je až 90 %, v akceleračním programu ji můžete výrazně snížit

Host: Zuzana Paulovics, šéfka akceleračního programu Start it @ČSOB

Proč je výhodné rozvíjet vlastní startup v akceleračním programu? Pro koho je takový program vhodný? A co konkrétně nabízí akcelerátor Start it @ČSOB? V aktuálním podcastu navíc Zuzana představí i novou výzvu Green Challenge, která se zaměřuje na podporu zelených startupů.

Radek Hájek

Jak potřeby klientů mění banku

Host: Radek Hájek, výkonný ředitel retailové distribuce ČSOB

Poslechněte si, jak inovace a potřeby klientů překonaly původní představy o digitalizaci bankovnictví, proč se hotovost vytrácí z našich životů a jaký pocit měl Radek Hájek z mezilidských vztahů ve vypjatých momentech pandemie.

Marek Vrabec

Moderní pojistka vás opravdu podrží

Host: Marek Vrabec, zakladatel a ředitel festivalu Struny podzimu

Poslechněte si podcast s ředitelem festivalu, který České republice pravidelně představuje ikonické hudební osobnosti a osvětluje vztahy mezi klasickou a soudobou vážnou hudbou, jazzem, hip-hopem či elektronikou. Zjistěte, jak jeho práci ovlivnila pandemie, proč festivalu prospívá spolupráce s ČSOB nebo které umělce si přeje pozvat příště.

Jiří Vévoda

Pro naše klienty jsme partnerem ve světě financí

Host: Jiří Vévoda, člen představenstva ČSOB, vrchní ředitel zodpovědný za řízení financí a investiční služby

Podcast s Jiřím Vévodou vám představí finanční sektor tak, jak jste o něm zatím možná neuvažovali – jako nástroj pro zvyšování blahobytu každého klienta a tím i společnosti. Dozvíte se například, jak ČSOB podporuje lidi s hendikepem nebo nebo jaké speciální produkty a služby nabízí svým starším klientům.

Jiří Feix

Hypoteční boom – rady a tipy, jak financovat úsporné bydlení

Host: Jiří Feix, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky, předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny

Načerpejte relevantní informace o dlouhodobých trendech v bydlení z pohledu Jiřího Feixe – šéfa největšího poskytovatele úvěrů na bydlení. Dozvíte se, jaké inovace přináší banka lidem, kteří chtějí bydlet úsporně, k čemu jsou dobré často diskutované energetické štítky a jak vám pomohou k lepší sazbě u hypotéky nebo co mohou mladí lidé udělat pro vlastní bydlení.

Stanislav Uma

Moderní pojistka vás opravdu podrží

Host: Stanislav Uma, místopředseda představenstva ČSOB Pojišťovny odpovědný za divizi klientských služeb a přímé distribuce

Poslechněte si, proč Stanislav Uma považuje Českou republiku za bezpečné místo, co se týče živelních katastrof, a jakou roli v tom hraje správné pojištění. Dozvíte se, jak nastavit pojistku a předejít přitom riziku podpojištění nebo kde vidí budoucnost řešení pojistných událostí.

Michaela Lhotková

Jak inovace mění nejen svět bankovnictví

Host: Michaela Lhotková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za inovace, digitalizaci a data

V rozhovoru se dozvíte, proč skupina ČSOB patří k lídrům v oblasti inovací a jaká konkrétní řešení nabízíme našim klientům. Poslechněte si, jak bankovní identita usnadní život nejen v oblasti bankovnictví a proč je pro nás důležité být opravdu důvěryhodným partnerem, který citlivá data svých klientů v prostředí internetu bezpečně ohlídá.

Tomáš Vokáč

Program prince Philipa pomáhá mladým lidem s přípravou pro život, trh práce a kariéru

Host: Tomáš Vokáč, výkonný ředitel programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v ČR

Aktuální podcast představuje jednu z nejoceňovanějších forem neformálního vzdělávání, která už 65 let motivuje mladé lidi k překonávání sebe sama. Poslechněte si, kolika mladým Čechům už program otevřel dveře na vyhlášené univerzity nebo pomohl dosáhnout jejich sny a cíle.

Martin Kupka, Dominik Rusinko a Petr Dufek

Jak ekonomika hýbe světem

Hosté: Martin Kupka (hlavní ekonom ČSOB), Dominik Rusinko a Petr Dufek (analytici ČSOB) společně diskutovali s Tomášem Sedláčkem

V aktuálním podcastu si poslechněte hodnocení našich analytiků loňského roku v ČR, v Evropě a ve světě. Proč nemá smysl se bát inflace a jaké dopady na ekonomiku mají pandemie nebo Green Deal? A má smysl připravovat děti na svět, kterému bude vládnout flexibilita?

Marcela Suchánková

ČSOB mění Česko

Host: Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB, vrchní ředitelka HR, IT a Operations

V rozhovoru s Marcelou Suchánkovou se například dozvíte, jak zapojujeme do našich týmů kolegy s hendikepem, proč s pomocí neziskovky Czechitas podporujeme nejen ženské IT talenty a jaký dopad si slibujeme od nízkouhlíkové politiky a sdílení služebních vozů. A také vám Marcela představí naši unikátní zaměstnaneckou aplikaci ZAPKA.

Blanka Beranová

Základ naší budoucnosti stavíme na udržitelném chování

Host: Blanka Beranová, manažerka zodpovědná za Sustainable aktivity v ČSOB

ČSOB jako první mezi zdejšími bankami ukončila financování byznysu založeného na spalování uhlí. K jakým dalším krokům se v rámci strategie udržitelnosti chystá, nám prozradí Blanka Beranová, která má za jejich naplňování v ČSOB zodpovědnost.

Aleš Tomek

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Alešem Tomkem

Host: Aleš Tomek, primář Neurologické kliniky 2. LF UK a FN Motol

Michaela Lhotková si do svého pořadu pozvala Aleše Tomka, společně se bavili o budoucnosti medicíny, lidském mozku a zdraví nebo o projektu Čas je mozek.

Projekt Čas je mozek vznikl v roce 2015 s cílem informovat širokou veřejnost o projevech cévní mozkové příhody a možnostech její včasné léčby. Cílem je zlepšit znalost příznaků cévní mozkové příhody a seznámit veřejnost s první pomocí postiženému pacientovi.

Aleš Tomek vzdělává veřejnost o příznacích mrtvice a popularizuje tento typ onemocnění. Je předsedou Cerebrovaskulární sekce České neurologické společnosti ČLS JEP.

Ivo Koukol

Jak se staví budovy budoucnosti?

Host: Ivo Koukol, architekt a ředitel Programu výstavby budov ústředí ČSOB

Architektonické zadání pro budovy ČSOB je jednoznačné: udržitelnost a energetická soběstačnost. Pojďte se s Ivo Koukolem vydat na poslechovou procházku po nové regionální centrále ČSOB v Hradci Králové. Dozvíte se, jaká úskalí přináší budování technologicky nadčasových domů, jak jsou řešeny energetické nároky budov a jak se v nich lidé při práci cítí.

Dan Tržil

Podcasty jsou stále na vzestupu

Host: Dan Tržil, podcastový expert

Posloucháte podcasty? Podle čeho si vybíráte? A neláká vás točit vlastní? Dan Tržil, expert na českou podcastovou scénu, seznámí s tím, jak s podcasty začít, čeho se vyvarovat a jak je hlavně dobře zpropagovat. Dan nasdílí tipy, co stojí za to sledovat. A nepřijdete ani o novinky, které můžeme u podcastů v budoucnu očekávat.

Zuzana Paulová

Budeme jako první čeští curleři bojovat na olympijských hrách v Pekingu

Host: Zuzana Paulová, curlerka a v ČSOB je zodpovědná za projekt Kate4Employees

Jak se hraje curling v Čechách a jak se s ním dostat až na olympiádu, prozradí Zuzana Paulová, vícenásobná mistryně smíšených dvojic v curlingu. V novém dílu podcastu vypráví o jejích začátcích, o společném trénování s manželem a hlavně, jak se dá skloubit sport na vrcholové úrovni s prací na plný úvazek.

Ondřej Vychodil

Flexibilita je součástí naší firemní DNA

Host: Ondřej Vychodil, ředitel Lidských zdrojů v ČSOB

Omezení spojená s pandemií koronaviru byla velkou zkouškou flexibility v řízení lidských zdrojů. Co se skrývá pod označením „hybridní model práce“, v novém dílu podcastu odhalí Ondřej Vychodil. Dozvíte se také, jaké novinky vnesla pandemie do stylu práce a jak to ovlivnilo spokojenost našich zaměstnanců.

Ján Lučan

Pokud mají firmy inovovat, musí si připustit změnu

Host: Ján Lučan, člen představenstva ČSOB zodpovědný za oblast vztahového bankovnictví

Česká republika dosahuje v mnoha oborech vysokého inovačního potenciálu. Co nejčastěji brání firmám jej plně využít? A co jim nejvíce chybí? V novém dílu podcastu vám to prozradí Ján Lučan. Mimo jiné se také dozvíte, jak úspěšně české firmy čelí pandemii a jak vidí situaci v budoucnu.

Zdeněk Tůma

Česká národní banka – ze žáka se stal učitel

Host: Zdeněk Tůma, bývalý guvernér ČNB, předseda dozorčí rady ČSOB

Poslechněte si nový díl podcastu s předním českým ekonomem Zdeňkem Tůmou a dozvíte se, jak hodnotí současnou českou ekonomiku, jak vnímá kryptoměny a budoucnost bankovnictví. V společném rozhovoru s Tomášem Sedláčkem zavzpomínají na vývoj českého ekonomického vzdělávání, dospívání České národní banky a rozvoj bankovního sektoru v 90. letech.

Tomáš Jaroš

Nejen o investování na burze

Host: Tomáš Jaroš, generální ředitel Patria Finance

Tomáš Jaroš nám v aktuálním podcastu poodhalí tajemství světa investic. Poslechněte si, jak jsou na tom Češi ve srovnání s Evropou a kam se v posledních letech posunuly investiční nabídky. Dozvíte se také, co si můžete představit pod roboinvestováním nebo jak se do investic promítá trvale udržitelný přístup.

Matěj Lejsal

Jsme průvodci stářím pro každého, kdo potřebuje pomoc

Host: Matěj Lejsal, ředitel Sue Ryder

Jací jsou dnešní senioři a jak prožívali období „vzdálení se“ během covidové pandemie? Poslechněte si, co bychom při přípravě na stáří neměli opomenout a proč Sue Ryder nikdy nepřestane být učící se organizací. Tato a další témata vám otevře Matěj Lejsal, ředitel organizace Sue Ryder, kterou s ČSOB pojí dlouholeté partnerství.

Martin Sedlák

Usilujeme o to, aby domácí ekonomiku poháněly moderní zdroje energie

Host: Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky

Českou energetiku čekají v následujících letech zásadní změny. Velmi důležitou roli by nově měly hrát obnovitelné zdroje energie. V rozhovoru s Martinem Sedlákem se dozvíte, co by se mohlo v Česku na poli energetiky po letech stagnace zlepšit, proč obor prochází významnou transformací a jak nástup inovativních řešení mění celý sektor.

Petr Manda

Ekonomika se nachází v období převratných změn

Host: Petr Manda, ředitel Korporátního a institucionálního bankovnictví ČSOB

Poslechněte si o dopadech závislosti mezinárodního obchodu na dopravě v době, kdy se sešly vlivy pandemie a politických událostí jako například Brexit. Jak to všechno ovlivňuje trh práce a jestli do pravidel hry promluví i generační obměna v českých firmách, to se dozvíte v aktuálním podcastu s Petrem Mandou.

Zora Křičková

Náš zelený příběh je o svobodě i zodpovědnosti

Host: Zora Křičková, výkonná ředitelka útvaru Facilities management ČSOB

Jaké to je, vytvářet životní prostředí pro 9 000 zaměstnanců ČSOB? Zora byla u toho, když se rodila centrála ČSOB v Radlicích, nejekologičtější budova v ČR a vzor pro všechny další projekty, co přicházejí po ní. Jak probíhá stěhování 3 tisíc lidí, proč se potřebujeme setkávat i v postcovidové době, kdy se skoro všechno zvládá online, a jak v ČSOB plníme naše ekologické závazky, to se dozvíte v aktuálním podcastu, kterým vás provede Tomáš Sedláček.

Daniela Pešková, Michaela Lhotková

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Danielou Peškovou

Host: Daniela Pešková, členka představenstva České spořitelny

Michaela si s Danielou Peškovou povídala o inovacích v bankovnictví, spolupráci bank či konkurenci, bankovní identitě a řadě dalších témat. Daniela Pešková je v České spořitelně zodpovědná za retailové bankovnictví (v představenstvu ČS je od roku 2016 jako jediná žena, pod sebou má cca 5 tisíc zaměstnanců). Je to první žena, která se objevila v nejvyšším vedení některé z velkých bank.

Romana Widenková a Tomáš Krutina

Proč je důležité míti FILIPa a kdo ho pro děti natáčel

Host: Romana Widenková a Tomáš Krutina, aka Evka a Evžen, herci z aplikace FILIP

V tomto podcastu jsou hosté hned dva, mladí bezprostřední herci, kteří si vzali na starost zpřístupnit dětem svět peněz v naší aplikaci FILIP. Během natáčení 30 videí s tématy finanční gramotnosti se sami leccos přiučili a podělí se s vámi o své zážitky z castingu i natáčení aplikace.

Aplikaci FILIP si můžete stáhnout

Martin Rehák

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Martinem Rehákem

Host: Martin Rehák, CEO Resitant AI

Michaela si s Martinem Rehákem povídala o umělé inteligenci, automatizaci nebo kyberútocích. Martin Rehák je zakladatel společnosti Resistant AI, což je technologická společnost, která chrání nejen banky před pokročilými kyberútoky a podvody. Díky umělé inteligenci dokáže rozpoznat zfalšované dokumenty, podvodné transakce i útoky cílené na scoringové modely. Společnost Resistant AI byla založena v lednu 2019, v únoru získala investici ve výši 2,75 mil. USD.

Videorozhovor je k dispozici na Youtube.

Hynek Čermák

Rád motivuji lidi na sobě pracovat a mířit výš

Host: Lukáš Sedláček, zakladatel vzdělávací platformy ELAI, události Týden inovací ČR a sociální sítě Poetizer

Dnešní povídání bude hodně pestré. Dozvíte se, co zajímavého přináší ELAI, tedy European Leadership & Academic Institute, jak funguje Poetizer, neboli sociální síť pro básníky celého světa nebo jaké bylo dětství bratrů Sedláčkových v Dánsku a Finsku.

Hynek Čermák

Musel jsem se naučit říkat NE

Host: Hynek Čermák, filmový a divadelní herec, režisér a fotograf

„Žiju dneškem, minulostí ani budoucností se moc nezabývám,“ říká Hynek Čermák, muž mnoha talentů, který se prosadil úsporným hereckým projevem v rolích drsných chlapů. Poslechněte si, jak je spokojený s filmem Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrika Hartla, že s dětmi ještě neskončil a co si odnesl ze spolupráce s choreografem Petrem Zuskou.

Alena Jančíková

Lidem po poranění míchy pomáháme už 30 let

Host: Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA

Alena si v 18 letech poranila páteř a zkušenost s ochrnutím přetavila v aktivní pomoc lidem ve stejné situaci. Je vizionářkou projektů, které asociace CZEPA pro vozíčkáře realizuje. Poslechněte si praktické tipy, jak se po ochrnutí vrátit zpátky do života, a zjistěte, co je to peer mentoring nebo jak chce ČSOB garantovat bezbariérové pobočky pro všechny typy hendikepů.

Na sbírku „100 kroků zpátky do života“ můžete přispět přes odkaz: www.znesnaze21.cz/sbirka/100-kroku-zpatky-do-zivota#o-sbirce. Děkujeme!

Alenka Šafratová

Najít správné džíny je jako najít správného chlapa – někdy to chvíli trvá

Host: Alenka Šafratová, stylistka a zakladatelka Školy stylu

Moderátorka Lenka Vahalová si s Alenkou vzaly na paškál hlavně sebevědomí a styl českých žen. Proč o sobě Alenka říká, že je velká bojovnice proti trendům a co by měla mít každá žena v šatníku? Jak se změnil styl oblékání v době covidu a co si myslí o slow fashion, to se dozvíte v našem aktuálním podcastu.

Cyril Klepek

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Cyrilem Klepkem

Host: Cyril Klepek, ředitel a zakladatel digitálního odpadového tržiště Cyrkl

První inovační čtvrtek Michaely Lhotkové s Cyrilem Klepkem, CEO společnosti Cyrkl, nyní také v podcastové podobě!Mluvilo se například o tom, jaké trendy a výzvy přináší v udržitelnosti a inovacích 21. století a jak se k tomu staví samotné firmy. Pomohly Cyrilovi nějak zkušenosti z bankovnictví v jeho podnikání? Poslechněte si rozhovor s držitelem speciální ceny ČSOB Udržitelné inovace v rámci projektu Innovators 20. Videorozhovor je k dispozici na Youtube.

Martin Kosobud

Propojujeme investování s obnovou přírody

Host: Martin Kosobud, ředitel ČSOB Private Banking

Jako první privátní bankovnictví v ČR přicházíme s jedinečnou myšlenkou propojit zodpovědné investování s tématem životního prostředí. O jakou novinku se jedná, nám v tomto díle prozradí Martin Kosobud. Dozvíte se také, jak zodpovědně investovat a jak hledat příležitosti tam, kde to příroda a budoucí generace ocení.

Jiří Střelický

V čem tkví kouzlo propojení bankovního a pojišťovacího byznysu?

Host: Jiří Střelický, generální ředitel ČSOB Pojišťovny

Pojištění je široké téma, ale je v dnešní době ještě trendy? Jakým směrem se vlastně ubírá a jak s ním zamával poslední rok ve znamení koronaviru? Nahlédněte do světa pojištění tak trochu z jiné strany, třeba s ohledem na nové technologie. Ony totiž elektromobily a autonomní domácnosti na první pohled ulehčují život a minimalizují rizika, ale reálně přinášejí spoustu nových výzev.

Petr Knapp

Pro stabilitu ekonomiky mají banky stále klíčový význam

Host: Petr Knapp, člen představenstva a výkonný ředitel pro Vztahové bankovnictví ČSOB

Pokud se chcete na bankovnictví podívat z nadhledu, nenechte si tentokrát ujít setkání s Petrem Knappem, nejdéle se pohybujícím vrcholným bankéřem u nás. Tomáš Sedláček si s Petrem Knappem bude povídat nejen o jeho zkušenostech z Londýna, ale také třeba o tématu udržitelnosti a dotknou se i aktuální situace spojené s koronavirem.

Martin Vašek

Chováte-li se zodpovědně k životu, můžete zodpovědně i investovat

Host: Martin Vašek, výkonný ředitel zodpovědný za investiční produkty ČSOB a zároveň generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti

S Martinem Vaškem jsme si povídali nejen o nových trendech v investování. ČSOB uvádí na trh „zodpovědné“ varianty smíšených fondů klientům šitých na míru, které zohledňují témata udržitelnosti a vztahu k přírodě a společnosti. Co se skrývá pod řešením ČSOB NaMíru? Je zodpovědné investování jen módním výstřelkem nebo novým standardem?

Jitka Hajičová

Vzděláváme děti, aby rozuměly světu financí

Host: Jitka Hajičová, výkonná ředitelka Obchodní podpory Retailu

Dnešní povídání bude o dětech, ale i rodičích. Právě ti by totiž měli mít největší zájem na finanční gramotnosti svých ratolestí. Pomoci jim v tom může nově vyvíjená aplikace Filip, která zábavnou formou provází děti světem financí a digitální bezpečností. Jitka prozradí, kdy se na ni mohou vaše děti těšit a jestli se mohou zapojit do výukového programu Finanční a digitální vzdělávání ČSOB pro školy.

Monika Granja

Pomáháme, kde je potřeba

Host: Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Poslechněte si, jak vlastně vznikla první spolupráce s ČSOB – Fond vzdělání a v čem změnila životy zatím více než 1 200 studentům. Dozvíte se také, proč se Monika spoléhá na svůj skvělý tým, jak se dá prakticky pomáhat i v době covidové a co přináší hendikepovaným lidem projekt ČSOB Karta dobré vůle.

Jiří Feix

Hypotéky právě zažívají obrovský boom

Host: Jiří Feix, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky, předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny

Bydlení – a jak na něj dosáhnout. To je ústřední téma aktuálního podcastu věnovaného jak hypotékám, tak i stavebnímu spoření. Dozvíte se třeba proč se přejmenovala ČMSS na ČSOB Stavební spořitelnu, jaký osud čeká legendární Lišku a jaké to je být držitelem ocenění „Hypotéka roku“ v anketě Banka roku 2020. Poslouchat by určitě měli i ti, které zajímá, jak se bude v nejbližší budoucnosti vyvíjet trh s nemovitostmi.

Cyril Klepek

Loni jsme zachránili 50 000 tun odpadu, který by skončil na skládkách

Host: Cyril Klepek, ředitel a zakladatel digitálního odpadového tržiště Cyrkl

Může se odpad změnit v poklad? Ano! Co je pro jednu firmu materiál k vyhození, může pro jinou být cenná surovina, ze které vyrobí další produkt. Na tomto principu rozjel Cyril Klepek unikátní systém speciálního tržiště. V této epizodě se dozvíte, jak celý projekt funguje, co to je cirkulární ekonomika, jak bojuje s odpady sám Cyril a co můžete udělat pro budoucnost planety i vy.

Cyril Klepek byl v projektu Innovators 20 oceněn speciální cenou ČSOB Udržitelné inovace.

Marek Loula

Restart ekonomiky musí reagovat i na klimatickou výzvu

Host: Marek Loula, vrchní ředitel Korporátního bankovnictví ČSOB

Poslechněte si, jak řešení klimatických změn ovlivní ekonomiku a co může ČSOB nabídnout českým firmám v současné situaci razantních změn. Dozvíte se také, jaký dopad bude mít na ekonomický rozvoj České republiky evropská zelená politika a co se dá dělat proto, aby se vyšší náklady na ekologii v budoucnu vyplatily.

Jiří Střecha

Řídím Poštovní muzeum, ale známky nesbírám

Host: Jiří Střecha, ředitel Poštovního muzea

Aktuální podcast vám odhalí svět známek, razítek a promyšlené logistiky. Dozvíte se například, které výjimečné exponáty se ukrývají pod střechou Poštovního muzea, jaké neobvyklé druhy přepravy dopisů se používaly a podle čeho se vybíralo téma nové expozice známek pro rok 2022.

Hélène Goessaert

I like taking a risk… there is a way out of every crisis

Guest: Hélène Goessaert, member of the Board of Directors responsible for risk management

Listen to a podcast with Hélène Goessaert and learn why it's good to belong to a theatre group and why a walk around the block is not a bad thing at all. Hear about the riskiest decisions she has ever made and how she loves decision-making at work, with fairness and respect always playing a major role.

Renata Němcová Pixová

Důvěra lidí je pro nás to nejcennější

Host: Renata Němcová Pixová, ve skupině ČSOB zodpovědná za marketing a komunikaci

V aktuálním podcastu se dozvíte, jak zjednodušujeme svět financí, proč je novou tváří komunikace právě chameleon a jak to souvisí se zodpovědností k přírodě i k potřebám našich klientů. Co můžeme čekat od osobní digitální asistentky Kate a proč jsme vlastně získali ocenění Klientsky nejpřívětivější banka roku 2020. Poslechněte si také o tom, jak moc je pro nás důležité, že nám naši klienti věří, a kde všude se v době pandemie snažíme pomáhat.

Ivan Trojan

Myslím, že žijeme v krásných časech!

Host: Ivan Trojan, divadelní a filmový herec

Co dělá Ivan Trojan, když právě nehraje? Jak se vypořádával s uzavřením Dejvického divadla? V čem se za poslední roky posunul, kde se naopak zasekl nebo jak vzpomíná na natáčení Samotářů; to vše si můžete poslechnout v aktuální epizodě podcastu Buďte v obraze.

Hostem Tomáše Sedláčka byl Ivan Trojan, který nyní získal Cenu české filmové kritiky za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Šarlatán. K tomuto prestižnímu ocenění velmi gratulujeme!

Barbora Vachová

Diverzita pomáhá k lepším rozhodnutím

Host: Barbora Vachová, lídr pro diverzitu v ČSOB

„Aby byl v ČSOB každý sám sebou,“ říká Barbora Vachová, naše expertka na rozmanitost. Diverzita v managementu přichází ruku v ruce s pochopením, jaké přínosy získá firemní prostředí ze spolupráce mužského a ženského principu. Dozvíte se o tom, proč je důležité aktivně vytvářet podmínky pro pracující rodiče malých dětí, proč v ČSOB řešíme i témata LGBT Diverzity, anebo proč si myslíme, že vstřícné prostředí, podněcující využití nejlepšího talentu, je pro budoucnost nevyhnutelné.

Vladimír Polívka

Když v tom člověk najde tu pravdu, je jedno, jestli hraje v Národním nebo v Dejvickým

Host: Vladimír Polívka – český divadelní, televizní a filmový herec & moderátor

Oblíbený herec a moderátor nejnovější řady show Tvoje tvář má známý hlas nám objasní, proč je oproti jaru coronazkušenější a jak na něj pandemie dolehla. O co všechno přišel a co nového chystá? Kromě toho se dozvíte, jaké má důvody pro psaní divadelní hry se svým otcem či proč si vybral angažmá právě v Dejvickém divadle. A také prozradí, kdo je v jejich herecké rodině papoušek, kdo jelen a kdo lvice.

Lukáš Polčák

„Chci motivovat milión lidí“

Host: Lukáš "Polči" Polčák, sportovec a motivátor

Jak se dá žít skvělý život bez části ruky a nohy a k tomu pomáhat zdravým i hendikepovaným, si poslechněte v podcastu s Lukášem Polčákem, bývalým paralympijským reprezentantem v plavání. Dozvíte se, jak mu společně s ČSOB můžete pomoci získat bionickou protézu a jaké další sny si chce Lukáš splnit.

Marcela Suchánková

Proč v ČSOB budou lidé vždy na prvním místě – a co na to Kate?

Host: Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za HR, IT, zpracování operací, projekty, právní a facility management

Poslechněte si, na jaké změny se v roce 2021 chystá Marcela Suchánková. Proč se pořád učí něčemu novému, jak si představuje role zaměstnanců a manažerů budoucnosti, kam se bude dál ubírat naše strategie Digitálně a s lidmi a co bude umět virtuální asistentka Kate? To všechno se dozvíte v aktuálním podcastu.

Andy Pavelcová

Nejen o punkových začátcích platformy, se kterou cvičí tisíce Čechů

Host: Andy Pavelcová – právnička & autorka českého online fitness programu FITFAB Strong

Andy už zvedla ze židle přes 2 000 z nás v ČSOB a dala nám pěkně do těla. A nejen nám! Díky jejím videím na www.fitfabstrong.cz se totiž může pořádně zapotit kdokoli a kdykoli, aniž by vytáhl paty z domu. A videa stále přibývají. Kolem projektu již vznikla i komunita fanoušků, ke kterým se můžete přidat i vy. Čekat s tím do nového roku určitě nemusíte. Andy nám kromě toho objasní, jak se stravuje, co jí zlepšuje náladu a jaký sen má na stará kolena.

Jan Sadil

I když to letos bylo náročné, vždycky jsme byli klientům nablízku

Host: Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail

Už od počátku pandemie jsme pro klienty dělali maximum – např. jako první jsme přišli s odklady splátek, drželi jsme co nejvíce poboček otevřených a skvěle se zapojilo také naše callcentrum. I díky tomu jsme získali titul Klientsky nejpřívětivější banka roku. Dozvíte se také, co by klientům, kolegům i sobě přál do nového roku.

Patrik Hartl

Žiju ve dvou realitách. A fantazie je jedna z nich

Host: Patrik Hartl – oblíbený český bestsellerista, režisér a dramatik

S Patrikem jsme si vzali na paškál především jeho psaní. Spisovatel nám na sebe třeba prozradil proč nepíše, když se mu nechce, jak se projevuje jeho puntičkářství nebo jak jeho autorský styl ovlivnil sprint. Zároveň se dozvíte víc o připravovaném filmu, který zrežíroval, a jak to bylo s jeho scénářem. A povídalo se nám tak dobře, že původních 20 minut na rozhovor se nám hodně protáhlo. Tak fajn to bylo!

Petr Hutla

Proč mě práce v ČSOB i po víc jak 20 letech tolik baví

Host: Petr Hutla, člen představenstva zodpovědný za Řízení úvěrů, Public affairs a společenskou odpovědnost skupiny ČSOB

Společensky odpovědné chování a důraz na udržitelnost patří mezi základní pilíře filozofie ČSOB. A i díky tomu pracuje Petr Hutla v ČSOB rád už více než 2 dekády. Angažujeme se totiž jako firma v oblasti finanční gramotnosti, prostřednictvím spolupráce s organizací Sue Ryder pomáháme seniorům, s Policií ČR upozorňujeme děti i rodiče na internetové hrozby, pomáháme Lince bezpečí i našim regionům. A to není zdaleka vše. Poslechněte si, co Petr konkrétně na tom kterém projektu oceňuje.