Na dovolenou jedině s kartami ČSOB Premium

12. září 2016

Kreditní Premium Karta a prestižní platební karta VISA Infinite jsou nejlepšími partnery na cesty, ať letíte na světě kamkoli. Spojují v sobě funkce delegáta, průvodce, bodyguarda a ještě vám poskytnou VIP výhody.

Na dovolenou jedině s kartami ČSOB Premium

Proč si vzít kartu s sebou na dovolenou

Když při balení na dovolenou zapomenete sluneční brýle, plavky nebo opalovací krém, nic hrozného se neděje – vše potřebné si přeci můžete jednoduše koupit na místě (a navíc budete mít o něco lehčí zavazadla). Jinak je tomu ale, pokud si sebou nevezmete svou kartu. Sami se tak připravíte o spoustu výhod. A to je přece naprosto zbytečné, nemyslíte?

Prestižní platební karta VISA Infinite nezná hranice jak v geografickém, tak i přeneseném smyslu. Ať cestujete kamkoli, vyberete s ní hotovost zdarma ze všech bankomatů na všech kontinentech. Pojištění ke kartě vám rovněž zaplatí ztracenou tašku, kabelku, doklady, klíče, brýle a další osobní věci. A jako bonus vám zprostředkuje výhodné ceny ve více než 900 hotelech v síti VISA Luxury Hotels po celém světě.

Kreditní Premium Karta se vyplatí, ještě než vůbec odjedete

Možná se už teď těšíte na písečné pláže, expedici do džungle, průzkum norských fjordů nebo třeba na to, až spočinete na vrcholku vysoké hory. Stát se však může cokoli, třeba ještě než odletíte – dokonce i to, že třeba vůbec neodletíte. A nemusí to být jen vaší vinou. Řešení? Kreditní Premium Karta. Doporučujeme s ní zaplatit za letenky nebo zájezd. Proč? Budete je mít pojištěny a v případě, že budou stornovány nebo dojde ke krachu cestovní kanceláře, vás odškodníme.

A pak je tu samozřejmě cestovní pojištění v nejvyšší variantě pro vás i vaše blízké. Premium Karta pokrývá léčebné výlohy, úrazy, ztrátu nebo poškození zavazadel i občanskou zodpovědnost. Je totiž zcela zbytečné zažít třeba smlouvání s newyorským dentistou (jejich ceny jsou astronomické) o „rozumné“ ceně za novou plombu nebo únavné dohadování s letištním pracovníkem v Pekingu o tom, kde asi tak mohla skončit vaše zavazadla. Ne, to opravdu nechcete.

Co ale chcete, je ještě z pohodlí domova si v klidu (a za daleko výhodnější cenu než na místě) rezervovat hotel nebo auto. Bez kreditky to nepůjde – debetní karty obchodníci často vůbec neakceptují.

A jako bonus pro každého, kdo rád cestuje ve velkém stylu, zařídí Premium Karta vám i vašemu doprovodu 4 bezplatné vstupy do letištních salonků, kde na své letadlo můžete čekat v klidu, pohodlí a se zásobou kvalitního občerstvení i zábavy doslova na dosah.

Ztráta karty vás bolet nebude. Na rozdíl od ztráty hotovosti

Jste hrdí na to, jak dobře se staráte o své věci, a ztráta karty vás potkat nemůže? Omyl. Stává se to i v těch nejlepších rodinách. V tomto případě na nic nečekejte a ztracenou kartu zablokujte na telefonu 495 800 111 (toto číslo doporučujeme ihned uložit do telefonu).

Ale ani v této nemilé situaci nemáte s Premium Kartou nejmenší důvod se stresovat. Karty VISA Infinite i Premium Karta jsou totiž pojištěny proti ztrátě i krádeži. Pojištění vám nahradí nejen zneužití ztracené karty, ale zaplatí třeba i ztracené osobní věci (např. tablet, mobil, dioptrické i sluneční brýle nebo tašku s peněženkou). Umí tohle ukradené bankovky?

Dva užitečné tipy na konec

TIP 1: Vybírejte a plaťte v měně státu, kde se nacházíte

Při platbě kartou v obchodě nebo při výběru z bankomatu v zahraničí se můžete setkat s nabídkou zaúčtování v českých korunách (tzv. Dynamic Currency Conversion). Vypadá na první pohled lákavě, ve skutečnosti se ale nevyplatí. Částka se totiž ve většině případů přepočítává podle nevýhodného kurzu. Proto doporučujeme tuto možnost odmítnout a výběr či platbu provést ve měně státu, kde se právě nacházíte (např. v eurech či kunách).

TIP 2: Reklamace vyřídíme za vás

Platba kartou vám vrátí peníze za služby nebo zboží, které jste následně nedostali nebo bylo ve špatné kvalitě. Pokud s reklamací u obchodníka neuspějete, obraťte se na nás. Vyjednáme za vás navrácení prostředků za nákup provedený naší kartou, který nesplňoval dohodnuté podmínky (např. dodání poškozeného či odlišného zboží, nedodání služby nebo zboží, krach cestovní kanceláře, aerolinek atd.).

Ale dost řečí – vy už se totiž možná chystáte začít balit na cesty. Tak doma nezapomeňte svou kartu či karty. Bylo by jim tu po vás smutno. A vám po jejich službách v cizině možná ještě víc.