Vytunit imunitu na zimu pomůžou i mobilní aplikace

Nastává čas podzimních plískanic. A to je ta pravá chvíle začít posilovat imunitu, abychom se vyhnuli nemoci. Naštěstí jsou tu aplikace, které nám s tím pomohou a udrží nás v dobré kondici.

Když je řeč o imunitě, jako první nás napadnou vitamíny a minerály. A zatímco každý ví, že pro dobrou imunitu jsou třeba, už ne všichni jsme si jistí, které látky potřebujeme a v jakém množství. Od toho tu je aplikace Vitamins, Minerals, Nutrients for immunity, která je takovou encyklopedií vitamínů a minerálů v online i offline režimu. Popisuje, co daná složka dělá, kolik jí potřebujeme a co se stane, pokud jí máme příliš.

Aplikace Vitamins and Minerals zase dokáže na základě zadaných potravin spočítat, jak velkou část denní dávky doporučených vitamínů a minerálů jsme zkonzumovali. Podobně funguje i ViCa, která sleduje 11 minerálů a 15 vitamínů v našem jídle. Navíc umožňuje i vytvářet recepty a sledovat, kolik nám doplní potřebných složek.

Dobrá fyzička s dostatkem spánku

Příznivě na imunitu působí i pravidelný pohyb, který naše tělo udrží v dobré kondici a připravené zatočit s každým virem a bacilem. Pokud chcete vyrovnat kalorický příjem a výdej, hodí se pro vás aplikace Kalorické tabulky, která vám nabízí výpočet doporučené energetické bilance v kaloriích nebo v kilojoulech na základě zaznamenaných snědených potravin a provedených fyzických aktivit.

Monitorovat pohyb během dne včetně tepu a vydané energie dokážou chytré hodinky. Většina z nich umí sledovat i kvalitu a množství spánku, který je pro správné fungování imunity také důležitý. Do mobilu si můžeme stáhnout Sleep Monitor, který dokáže sledovat nejen průběh spánku, ale umí i nahrát naše chrápání či mluvení ze sna. Aplikace je k dispozici i v češtině.

Základem mezi aplikacemi je určitě Krokoměr, který počítá vaše kroky i vydanou energii bez používání GPS, čímž šetří baterii mobilu. Pro sledování vydaných kalorií při jakékoli aktivitě včetně například uklízení se hodí Burn Calories, která má v sobě zabudované i kalkulačky BMI, různých tepových frekvencí, ideální váhy a mnoho dalších.

Co s načatým bacilem

I když jste se pečlivě připravili na zimní sezónu, jste v top formě, jíte zdravě a máte dostatek vitamínů i minerálů, může vás přepadnout bacil nebo vir. Co s tím? Základem je odpočinek a dostatek tekutin, ale určitě se vám hodí i aplikace Zdraví v mobilu, která mimo jiné umí vyhledat nejbližší lékárnu, lékaře a lékařskou pohotovost v okolí.

S tím, co si koupit, poradí aplikace uLékaře.cz, kde vám na položený dotaz v rámci několika minut odpoví skuteční odborníci z řad lékařů. Pokud se vám nechce do lékárny, můžete si potřebné léky pořídit pomocí aplikace Pilulka, kde si vyberete z více než 30 000 produktů a objednávku můžete mít doma již za hodinu. Hodit by se vám mohl i eRecept, kam vám váš lékař může po telefonické či e-mailové konzultaci poslat recept.

Dodržovat správné užívání léků vám pomůže Lékovník, který vás vždy ve správnou dobu upozorní. Pokud dáváte přednost bylinkám, určitě si stáhněte Léčivé byliny – atlas více než 100 nejvýznamnějších léčivých bylinek. Vypořádat se s nachlazením, rýmou, kašlem nebo bolestí v krku pak pro vás bude hračka.