Firmy, na které si koronavirus nepřišel – Lázně Vráž

Náročné období pandemie dramaticky zasáhlo ekonomickou sféru, zejména podnikatele. Inspirujte se s Jiřím Landou, ředitelem Lázní Vráž, jak se jim podařilo přestát složité měsíce.

Koronavirus pro lázně přišel v nejméně vhodné době, protože právě v březnu a dubnu začíná lázeňská sezóna. Zimní období je pro lázně vždy nejnáročnější, mají nejméně klientů a největší náklady, zejména na topení a elektrickou energii. Do připravené sezony naplno vstoupil covid-19. V první chvíli bylo nejdůležitější uklidnit klienty, zaměstnance a okolí, které stresoval především strach z neznámého a nepřesné informace.

Zachovali jsme chladnou hlavu a obratem zavedli pragmatická opatření. Šili jsme roušky, všichni se snažili pomoci a solidárně hledali cestu, jak co nejrychleji a nejbezpečněji zajistit alespoň omezený provoz. Všem lidem, kteří se koronaviru s námi postavili, chci ze srdce poděkovat.

Největší problém představovala panika. Pomohlo nám důsledné dodržování zavedených bezpečnostních standardů. Opatření vyžadujeme i přes odpor některých hostů a malé skupiny zaměstnanců, a to se nám vyplácí. Jako malé rodinné lázně jsme se pro naše hosty stali ostrůvkem bezpečí. Orientace na českou klientelu se ukázala jako správná. Z počátku jezdili lidé s obavami, zda se nenakazí, ale dnes máme plně obsazeno, klienti se u nás cítí bezpečně a rádi své pobyty opakují.

Využili jsme všechny dostupné nástroje, abychom nemuseli propouštět. Pro areál Lázní Vráž jsme nemohli obratem najít jiné využití, proto jsme šetřili na energiích, vytápění, ostraze a odstřihli všechny zbytné výdaje. Soustředili jsme se na zachránění toho nejcennějšího, co máme – našich zaměstnanců. Využili jsme překlenovací úvěr, dotační programy MMR a MZ. Velmi nám pomohl program Antivirus. Nakonec jsme nikoho nemuseli propustit.

Do letošní sezony jsme vstoupili silnější, klidnější a připraveni na nové výzvy. S vědomím, že žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří. Nabíjí nás energií, že se naši věrní hosté rychle vrátili a oceňují rodinný přístup, klidné prostředí a bezpečí.

Děláme vše pro to, aby Lázně Vráž představovaly oázu klidu uprostřed neklidné doby. S ohledem na trvající mimořádná opatření se snažíme hostům nabídnout i kulturní a společenské vyžití, sportovní aktivity a výtečnou gastronomii. Jen přijeďte ochutnat naši domácí mandlovou paštiku a kotletu s liškovou omáčkou a bramborovými šiškami!