ČSOB NaMíru zodpovědně

Udržitelnost a vstřícné chování k naší planetě je trend, který se v každodenním životě prosazuje stále více. Další krok na této cestě mohou být i investice s ČSOB NaMíru zodpovědně.

Nedávno jsme vám představili nové řešení v oblasti investic – ČSOB NaMíru. Pro odvážné i opatrné klienty nyní máme zodpovědnou variantu investování. Přičemž stále platí, že jde o jednoduché řešení, se kterým můžete investovat pravidelně pětistovku měsíčně nebo jednorázově od 5 000 korun.

Proč investovat udržitelně?

Jako spotřebitel můžete šetřit energii, vodu, třídit odpady, jíst potraviny od místních farmářů, používat recyklovatelné obaly, oblékat si oblečení z udržitelných materiálů nebo si kupovat méně energeticky náročné spotřebiče. Tak proč nezačít zodpovědně i investovat?

V roli investora můžete přímo ovlivnit, kam půjdou vaše peníze. Vaše investice se totiž může „chovat zodpovědně“ a zaměřovat se na firmy, které využívají obnovitelné zdroje energie, věnují se udržitelnému zemědělství nebo zohledňují rovnoprávné pracovní podmínky. Můžete zkrátka zhodnocovat své peníze a zároveň pomoci zachovat lepší svět pro další generace.

Zodpovědný přístup je populární

Jde o mohutně sílící trend, který kopíruje náladu společnosti. Vztah k přírodě a lidem řeší nejen menší regionální firmy, ale i známé celosvětové značky. Společenská odpovědnost už není prázdná fráze, ale manifestuje se jako skutečná opatření v průmyslové výrobě, zemědělství i službách s dopady do všech oblastí lidské činnosti.

S ČSOB NaMíru zodpovědně tedy můžete investovat do společností, které:

  • dlouhodobě snižují energetickou náročnost výroby u sebe či v tom pomáhají ostatním;
  • zvyšují podíl obnovitelné energie v procesu výroby;
  • cíleně minimalizují dopad své produkce na vodní zdroje a dbají na kvalitu pitné vody;
  • omezují uhlíkovou stopu svého podnikání, svých výrobků a služeb;
  • vyrábějí plně nebo téměř plně recyklovatelné výrobky;
  • dodržují zásady ekologického zemědělství a humánního zacházení se zvířaty;
  • dbají na lidská a pracovní práva či diverzitu a bojují proti korupci.

Do 30. září 2021 můžete investovat do fondů ČSOB NaMíru a ČSOB NaMíru zodpovědně se sníženým vstupním poplatkem 0,5 % u nových investic, ať už máte s našimi fondy zkušenosti, nebo s investováním pod vlajkou ČSOB teprve začínáte.

Vzhledem k tomu, že jde o investiční produkt, tak i zde platí, že hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat, návratnost investované částky není zaručena.