Zažijte Zbiroh jako králové a královny

Jaké by to asi bylo strávit noc na zámku? Tak o tom už nemusíte jen snít. Na zámku Zbiroh, nejstarším českém šlechtickém sídle, se můžete ubytovat v jednom z 52 luxusních pokojů, ve kterých budete mít na růžích ustláno – jak ostatně dokládá i pětilistá růže ve znaku, který zámku věnoval rod Rožmberků. Klienti ČSOB Premium se navíc mohou těšit na královskou slevu.

Od Sulislavců ke králi železnic

Zmínky o původním hradu, sídle rodu Sulislavců, najdeme již ve 12. století a jeho založení se úzce váže k historii templářského řádu. V 16. století byl původní kamenný hrad císařem Rudolfem II. přestavěn do podoby zámku, jehož finální podoba byla dotvořena v 19. století slavným králem železnic – baronem Strousbergem.

Templářské artefakty a tajemná studna

Expozice zámku vás provede prostory, kde se psaly dějiny České země. Každá místnost je laděna do jiného historického období – od středověku až po současnost. Během hodiny si tak prohlédnete vše od jedinečných artefaktů řádu rytířů Kristových přes ceremoniální předměty zednářské lóže až po dílo a ateliér světoznámého umělce Alfonse Muchy. Ten na zámku Zbiroh 20 let žil a vytvořil zde, kromě jiného, i své nejznámější dílo Slovanskou epopej.

Druhý okruh je zaměřený na původně gotickou kapli, vězení, nejstarší hradní věž u nás a nejhlubší ručně kopanou studnu v Evropě (163 m), která dodnes ukrývá mnohá tajemství.

Kromě expozice můžete navštívit i zámeckou krčmu U Rudolfovy kratochvíle s dobově oděným personálem a ochutnat místní speciality tradiční české a habsburské kuchyně.

Zámecké ubytování

V jižním křídle zámku se nachází Chateau hotel Zbiroh, který disponuje 52 pokoji. Každý z nich je unikátní a originální prostorem, plochou i orientací výhledů z oken. Můžete se rozhodnout pro ubytování v pokojíku od 25 m2 až po luxusní královský apartmán o 110 m2. Pomyslnou třešničkou je jedinečné privátní wellness centrum, které bylo zbudováno v původním hradním korunním sále krále Přemysla Otakara II., nebo nocleh ve středověké vězeňské kobce.

V anglickém parku je k dispozici lanové centrum se speciálním okruhem pro děti, minigolf, hřiště s obřími šachy a mnoho dalšího.

Noc jako z pohádky

Chateau hotel Zbiroh je jediným hotelem, kde můžete strávit noc v komnatách, ve kterých pobývali takoví velikáni jako císař Rudolf II., Karel IV., Zikmund nebo osobnosti Alfons Mucha a Ema Destinová. Splňte si své sny a dopřejte si zážitek, na který jen tak nezapomenete – nyní navíc s až 15% slevou na balíčky z nabídky zámku Zbiroh exkluzivně pro klienty ČSOB Premium.